2024. május 6, hétfő - Ivett

2023. Március 10. 08:36, péntek | Helyi
Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Folytatódott az U11-es bajnokság

Három Kosársuli U11-es gárda is pályára lépett az előző hétvégén a bajnokságban.

Az Oroszlánok a Nagyvárad ellen tudtak diadalmaskodni, de a Párducok és a Palánták sem tétlenkedtek, sok új élményt és tapasztalatot gyűjtöttek mérkőzéseiken.

U11-ES BAJNOKSÁG, C-CSOPORT, MEZŐBERÉNY

Mezőberényi KK leány - Vásárhelyi Oroszlánok 49-37

Oroszlánok: Fejes 19, Szabó 10, Herczeg 2, Árvai 2, Nagy-Sztancsik 1, Sebők 1, Térem 1, Szél 1

Bálint Erik: Egy végig szoros mérkőzésen maradtunk alul. Láttam nagyon szép megoldásokat, viszont a koncentráción javítanunk kell. El kell hinni a srácoknak, hogy képesek megcsinálni, amit kérek, ha ezen tudunk változtatni, az ilyen meccseket meg fogjuk nyerni.

Vásárhelyi Oroszlánok - Nagyvárad 69-52

Oroszlánok: Fejes 32, Szabó 20, Sebők 6, Herczeg 3, Fejes P. 2, Térem 2, Nagy-Sztancsik 1, Árvai 1, Sós 1, Szél 1

Bálint Erik: Kihasználtuk azokat a dolgokat, amiben erősebbek voltunk, a mai meccsen ez jelentette a különbséget. Amikor kellett, gyorsan játszottunk, amikor kicsit lassabb játékra volt szükség, mindig volt valaki, aki behúzta a kéziféket. Gratulálok a srácoknak, ezen az úton kell tovább haladni.

U11-ES BAJNOKSÁG, D-CSOPORT, SZARVAS

Szarvas GFE Gyakorló vegyes - Vásárhelyi Párducok vegyes: 62 – 60 (12-18, 12-12, 12-25, 26-5)

Párducok: Bíró Martin 32, Dancsik Martin 9, Grochulski Halina 8, Sas Zalán 5, Palócz Dávid 4, Boldis Bálint 1, Rácz Benedek 1, Szabó Anna, Fülöp Kinga, Sipos Attila.

Csókay Miklós: Esélyeshez méltóan jól kezdtük a mérkőzést, de érezhető volt, hogy az ellenfelünk nem feltartott kézzel lép pályára. Az első negyedet 6 pontos előnnyel zártuk. A második negyedben mindkét oldalon 6-6 pontot dobtak a játékosok. A félidei büntető párbaj is döntetlen eredményt hozott: 6-6. A harmadik játékrészt 6 pontos előnnyel kezdtük, amiben Bíró Martin, Grochulski Halina és Sas Zalán kosarainak és az egész csapat jó védekezésnek köszönhetően 17 pontos előnnyel adtuk át a stafétát. És ekkor jött a „feketeleves”. Eladott labdák, rövidzárlat a védekezésben, egy-két vitatható bírói döntés, kihagyott büntetők és a 2 pontos verseség. Természetesen ebből is tanulunk, lesz mit gyakorolni edzésen. Jó értelemben vett agresszívabb védekezésre, és gyorsabb, pontosabb labdavezetésre lesz szükség.

Vásárhelyi Párducok vegyes – Szolnoki Pindúrok lány: 0 – 0

A szolnoki csapat nem jelent meg a mérkőzésen.

U11-ES BAJNOKSÁG, E-CSOPORT, SZEGED

Szegedi Dózsa - Vásárhelyi Palánták 37-20 (14-4,14-10,4-5,5-1)

Palánták: Lencse 5,Mihály 4,Kovács 3,Angyal 3,Apró 2,Rakonczai 2,Kálmán 1,Korom-,Horváth -,Ferenczi -.

Kotormán Zsuzsanna: A betegséghullám csapatunkat sem kerülte el. Több meghatározó játékos nem tudott a csapat rendelkezésére állni. Jó alkalom volt a tanultak gyakorlására. A gyerekek nagy lelkesedéssel játszottak, sajnos ez kevésnek bizonyult a nyeréshez.

Vásárhelyi Palánták - Szegedi Tigrisek 30:49 (8-5,8-23,0-9,14-12)

Palánták: Lencse 7, Angyal 4, Korom 4, Horváth 4, Rakonczai 3, Kálmán 3, Kovács 2, Ferenczi 2, Mihály 1,Apró -.

Kotormán Zsuzsanna: A második mérkőzésen már látszott játékunkon a fáradtság. Több hibás döntés és dobás született. Az első és utolsó negyed kimondottan harcos volt. A gyerekeket dicsérem, hisz egymást biztatták a mérkőzésen. Az akarat megvolt, de ma jobbak voltak ellenfeleink.

2024. Május 06. 12:45, hétfő | Életmód

A Tavaszi nagytakarítás kampányban 1500 köbméter szeméttől tisztult meg a természet

Negyedik alkalommal rendezték meg idén a Tavaszi nagytakarítás - Takarítsuk ki együtt a természetet! kampányt

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 12:42, hétfő | Külföld

Nem hadászati nukleáris fegyverek bevetését imitáló hadgyakorlatot rendelt el az orosz elnök

Utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni