Hírek
2019. Július 29. 11:14, hétfő |
Helyi
Forrás: MÁV Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG
Zugló vasúti megállóhelyet is elérte a MÁV felújítási hulláma
Az utasforgalmi terek komfortnövelését szolgáló „50 MEGÚJULÓ ÁLLOMÁS” elnevezésű komplex karbantartási program keretében megszépül Zugló megállóhely is.
Az év végéig befejeződő felújításnak köszönhetően érezhetően javulni fog a megállóhely színvonala. Mindeközben Kőbánya alsó megállóhelyen befejeződött a felvételi épület régi burkolati elemeinek bontása, a felújítás a perontetők javításával folytatódik.
A vasúttársaság kiemelt feladatként kezeli a személyszállítás szolgáltatási színvonalának emelését, amelynek fontos eleme az állomási környezet szépítése, kulturáltabb utasforgalmi terek kialakítása. A legforgalmasabb állomásokat érintően 2021-ig tartó, komplex felújítási programot hirdetett a MÁV „50 MEGÚJULÓ ÁLLOMÁS” elnevezéssel.
A felújítási program mostanra elérte Zugló megállóhelyet. Az évente másfél milliónál is több utast kiszolgáló létesítmény naponta átlagosan 200-250 személyszállító vonatot fogad. A nagy igénybevétel miatt szükséges karbantartások jelentősen javítják majd a megállóhely összképét, így az utasokat kellemesebb környezet fogadja majd.
A peron teljes hosszában új viacolor burkolatot kap a nyár végéig. A munkálatok a peronszint elhasználódott burkolatának bontásával kezdődtek meg a hétvégén. A burkolatcsere ütemezetten, az utasforgalom lehető legkisebb mértékű zavarásával zajlik, az érintett munkaterületet kordonokkal határolják le.
A megállóhely felújításának második, augusztus közepétől november végéig tartó ütemében a perontetők karbantartási munkálatait végzik el a szakemberek. A tisztítás, korrózióvédelem és festés mellett megszüntetik a beázást, és megszépül felvételi épület homlokzata is. A megállóhely területén lecserélik az tájékoztató táblákat, új padokat és hulladékgyűjtő edényeket helyeznek el.
A felújítási munkák alatt az utasok tájékozódását és közlekedését a hangosbemondó és a MÁV-START munkatársai segítik. Ez idő alatt megértésüket és türelmüket ezúton is kérjük és köszönjük.
Mindeközben befejeződött Kőbánya alsó megállóhely felvételi épületének burkolatának bontása. Az új burkolatok felhelyezését – a statikai vizsgálatok eredményének függvényében készülő tervek alapján – végzik el. A megállóhely felújításának most kezdődő második ütemében a perontető korrózióvédelmén, illetve a peronburkolat és a lépcső karbantartásán dolgoznak a szakemberek.
A felújítási program keretében több fővárosi és vidéki állomáson végeznek koncentrált felújítási munkálatokat és komfortnövelő beavatkozásokat annak érdekében, hogy az utasokat letisztult, kulturált állomási környezet fogadja. A szépítő beavatkozáson átesett Keleti pályaudvar mellett most Zugló és Kőbánya alsó valamint Kőbánya – Kispest, Albertirsa, Alsógöd, Bicske-alsó, Felsőgöd, Nagymaros-Visegrád, Szob és Sződ-Sződliget állomások felújítása vagy karbantartása történik meg várhatóan az év végéig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód
Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel
A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
