Hírek
2018. Szeptember 24. 09:12, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Zsarolt és fenyegetőzött egy győri házaspár
Minősített zsarolás kísérlete miatt emelt vádat a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy győri házaspár ellen, amely kétmillió forintot kért egy cég tulajdonosától a könyvelési anyag visszaadásáért
- tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron megyei főügyész hétfőn az MTI-t. Takács Péter közleménye szerint a büntetett előéletű házaspár női tagja öt évig könyvelt a sértett cégnek, mielőtt a vállalat a szerződést 2016 nyarán elégedetlenség miatt felmondta. Ezzel együtt a könyvelő díját kifizette, de az iratokat a nő nem adta vissza a cégnek, pedig több felszólítást is kapott.
A könyvelési anyag visszaadását a nő férje - a felesége támogatásával - kétmillió forint kifizetésétől tette függővé, és személyesen és telefonon is a nyaka elvágásával fenyegette a cég képviselőjét és egyik alkalmazottját.
A férfi a cég tönkretételével is próbált nyomást gyakorolni, egy eseteges adóhatósági eljárás kilátásba helyezésével.
A könyvelési iratok végül a hatóságok fellépése miatt jutottak vissza a céghez.
A bűncselekmény nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
