Hírek
2019. Március 29. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: mti
"Zöld" gázzá alakítható a megújuló energiaforrásokból származó energia
Magyarország az összes energiafelhasználása több mint egyharmadát földgázból elégíti ki, folynak kísérletek azzal kapcsolatban, hogyan lehetne "zöldíteni" a gázt
- mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1 csütörtök esti műsorában.
Innovatív megoldásként említette, hogy a megújuló energiaforrásokból, például a napenergiából nyert, felesleges villamos energiát alakítják át gázzá, és ebben a formában tárolják el addig, amíg szükség nem lesz rá. Magyarországon nagyon jó a gáz-infrastruktúra és sok gáztároló van - tette hozzá.
Kaderják Péter elmondta: a nap- vagy szélenergiából nyert áramra nem mindig van szükség akkor, amikor keletkezett, a tárolás viszont még nem megoldott, ezért jelenthetne megoldást az átalakítás.
Egész Európában fontos kérdés, hogyan tud részt venni a gázipar az energiaszektor üvegházgáz-semlegesítésében - mutatott rá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
