Hírek
2012. Február 04. 07:33, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Völner: a kormány vizsgálja egy új légitársaság létrehozásának lehetőségeit
A kormány csak egy zöldmezős beruházás keretében látja lehetségesnek egy új nemzeti légitársaság létrehozását. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára, Völner Pál szerint a Malévot valószínűleg felszámolják.
Jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján.
A hitelezőkben nem volt meg a türelem, hogy tovább működjön a Malév - ez volt az oka a Malév péntek hajnali leállásának Völner Pál a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkár szerint. Hozzátette: a leállás és a csőd volt a felelős magatartás.
Völner kijelentette, hogy a Budapest Airport privatizációja, és az oroszoknak történt Malév-eladás volt a fordulópont a Malév sorsában. Elindult az átvilágítása a cégnek, tette hozzá az államtitkár.
Völner Pál elmondta, a kormány vizsgálja a nemzeti légitársaság létrehozásának lehetőségét annak érdekében, hogy a tevékenységet folytatni lehessen. Ugyanakkor hozzátette: mindezt csak zöldmezős beruházással lehet megvalósítani.
Völner Pál az origo azon kérdésére, hogy miért nem lépett hamarabb a kormány egy új légitársaság létrehozása érdekében, azt válaszolta, hogy ez nehezítette volna a befektetőkkel való tárgyalásokat. A kormány azzal igyekezett megerősíteni a Malév helyzetét, hogy stratégiai céggé nyilvánította, és biztosított 2 milliárd forintot az utasok kártalanítására - jelentette ki. A kabinet lépései azonban nem voltak elegendőek ahhoz, hogy a Malév partnerei megvárják, hogy rendeződjön a cég helyzete - tette hozzá.
A Malév sorsa valószínűleg felszámolás lesz, s annak a szabályai szerint kaphatnak majd pénzt a munkavállalók - tette hozzá. Völner szerint az állami bérgaranciaalap szerepvállalására is szükség lesz, de az utasokért, dolgozókért mindent megtesznek - tájékoztat az origo internetes hírportál.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
