Hírek
2013. Augusztus 11. 13:39, vasárnap |
Kék hírek
Forrás: MTI
Vihar - Vízi járművek utasait mentették a Balatonon

Felborult katamarán és egy irányíthatatlanná vált vitorlás utasait, valamint egy hajón rosszul lett embereket mentettek a vízirendőrök a Balatonon a szombati viharos szélben - közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.
A Tihanynál irányíthatatlanná vált egy vitorlás, miután az erős hullámzás miatt a külső motorja leszakadt és vízbe esett. A bejelentést követően a balatonföldvári vízirendőrök a tihanyi horgásztanya előtti vízterületen találtak rá a sodródó vitorlásra, amelynek vezetőjét és négy utasát szolgálati hajóval a tihanyi csónakkikötőbe szállították.
Balatonalmádi előtt egy katamarán borult fel a viharos szélben, és kért segítséget a balatonkenesei vízirendőröktől. Mire a vízirendőrök a helyszínre értek, a katamarán vezetője már egy járműve közelében lévő vitorláson tartózkodott. A rendőrök a férfit átvették hajójukra, majd a felborult katamaránt is visszafordították, és a balatonkenesei kikötőbe vontatták.
A siófoki vízirendőrök segítettek azon Zamárdi felé tartó hajón, amelynek több utasa rosszul lett az erős hullámzás miatt a parttól 300-400 méterre. A vízirendőrök a bajba került utasokat átvették a szolgálati kisgéphajójukba, és partra szállították őket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 29. 07:32, hétfő | Kék hírek
Megtalálták a hetekkel ezelőtt eltűnt túrázót a Pilisben
Vasárnap délelőtt megtalálták a szeptember 7-én eltűnt túrázó holttestét a Pilisben - közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán.
2025. Szeptember 22. 09:49, hétfő | Kék hírek
Nyári NAV ellenőrzés - Minden 5. esetben talált szabálytalanságot a hatóság
Több mint kétezer-ötszáz ellenőrzést végzett, és ötszáz adóügyi visszaélést talált a Nemzeti Adó- és Vámhivatal június. 10 és augusztus 31. között a Balatonnál és a Velencei-tónál – jelentette be a NAV hétfőn kiadott közlem
2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek
Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban
Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat
2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek
A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon
Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik