Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2017. Október 14. 18:29, szombat | Sport
Forrás: mti - fotó: Magyar Rögbi Szövetség

Vereséggel kezdett a magyar rögbiválogatott

Vereséggel kezdett a magyar rögbiválogatott

A magyar rögbiválogatott Norrköpingben 12-10-re kikapott a házigazda svéd csapattól az Európai Nemzetek Kupája-sorozat első konferenciájának északi csoportjában szombaton.

A hazai szövetség beszámolója szerint a világranglistán a 70. helyen álló együttes - amely tavasszal veretlenül zárt a második konferencia északi csoportjának első helyén, és jutott egy osztállyal feljebb - a rangsor 61. helyén álló svédek vendégeként kezdte meg szereplését.

A szervezett, ellenfelénél mozgékonyabb magyar válogatott a 30. perctől vette át a játék irányítását, majd célt szerzett, és a szünetre ötpontos előnybe került. A második félidő közepén tíz percen át emberelőnyben is játszott a vendégcsapat, amely a 68. percig kézben tartotta a mérkőzést. A svédek akkor kihasználtak egy védelmi kihagyást, és a második félidőben az első akciójukat céllal zárták, majd a hátralévő bő tíz percben lelkesen őrizték az eredményt.

A magyar válogatott legközelebb jövő szombaton, vendéglátóként lép pályára Esztergomban, ellenfele Lettország együttese (50.) lesz.

Eredmény:
Svédország-Magyarország 12-10 (5-10)

Címkék: rögbi, válogatott

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 18:04, szombat | Sport

GRAND SLAM!

Gokartos élménybeszámoló Vida Benitől…

2025. Október 18. 08:10, szombat | Sport

Labdarúgó NB I - A pontszerzés is meglepetés lenne a hazaiaktól az Újpest-Ferencváros rangadón

A két hónapja nyeretlen Újpest hazai pályán játszik a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójában, s már a döntetlen is bravúros eredmény lenne a számára.

2025. Október 16. 07:46, csütörtök | Sport

Portugál-magyar - Rossi: büszke vagyok, de az utolsó két meccs dönt