Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2018. Június 15. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Befejeződtek csütörtökön az emelt szintű szóbeli emelt szintű érettségi vizsgák, június 18-tól megkezdődnek a szóbelik középszinten - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.

Mint írták, június 7-14-e között 94 vizsgatárgyból, 176 vizsgahelyszínen adtak számot tudásukról a diákok. Idén az érettségizők 2 815 tantárgyi bizottság előtt több mint 41 700 vizsgát tettek.

Az érettségik következő állomása a középszintű szóbeli vizsgák lesznek, amelyeket június 18-29. között tartanak 1 183 vizsgahelyszínen, 3 197 vizsgabizottság előtt. Ekkor több mint 279 ezer középszintű szóbeli vizsgát tartanak az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban.

A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki a diákok érettségi eredményeit. A vizsgabizottságok döntéseivel kapcsolatos jogorvoslati lehetőségekről részletes tájékoztatás olvasható az Oktatási Hivatal honlapján - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót