Hírek
2022. Május 25. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Védettségi igazolással való visszaéléssel gyanúsítanak egy Békés megyei háziorvost
Védettségi igazolással való visszaéléssel gyanúsít a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság egy megyei háziorvost - közölték kedden a police.hu oldalon.
Az orvos a gyanú szerint bejegyezte az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (eeszt) információs rendszerébe, hogy 2021 nyarán, három hét különbséggel kétszer beoltott Covid-19 elleni vakcinával egy jordán férfit. A gyanú szerint az oltásokat nem adták be, a férfi az oltási napokként megjelölt időben nem volt Magyarországon.
A jordán férfi az egyik budapesti kormányablakban 2022 januárjában kérte, hogy adjanak neki védettségi igazolványt.
Az orvos ellen a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság indított büntetőeljárást - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
