Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2021. November 22. 10:15, hétfő | Helyi
Forrás: Elek András Tornyai János Múzeum

Várostörténeti mozaikok a vasút-villamos nyomvonaláról

Várostörténeti mozaikok a vasút-villamos nyomvonaláról

Párhuzamok címmel a tram-train hódmezővásárhelyi pályaszakaszán végzett régészeti kutatások eredményeiből nyílik kiállítás szerdán a Tornyai János Múzeumban.

A nagyszabású építkezéshez kapcsolódó munkálatok során több mint három és fél kilométer hosszan, a mai város területének közel teljes keresztmetszetét megismerhették a vásárhelyi közgyűjtemény szakemberei.

Az épülő kiállítást annak rendezői, Csányi Viktor és Szabó-Hubay Attila Győző, a Tornyai János Múzeum régészeti szakalkalmazottjai mutatják be a sajtó képviselőinek november 23-án, kedden 11 órai kezdettel a Tornyai-múzeum emeleti, Csarnok kiállítótermében.

A Hódmezővásárhely és Szeged között épülő vasút-villamos munkálatai 2016 és 2020 között nemcsak a város, hanem a Tornyai János Múzeum mindennapjainak is a részévé váltak. A Nemzeti Kulturális Alap Örökségvédelem Kollégiuma által támogatott tárlat az elvégzett régészeti feltárások (próbafeltárások, régészeti megfigyelések, régészeti bontómunkák, műszeres lelet- és lelőhely-felderítések) szemüvegén keresztül mutatja be a nagyszabású építkezés hódmezővásárhelyi mozzanatait. A múzeum bejárati és emeleti Csarnokában a régészeti leletek, a rég- és közelmúltból fennmaradt tárgyak, mint történelmünk mozaikjai jelennek meg a látogatók előtt.

A Párhuzamok című kiállítás megnyitóját 2021. november 24-én, szerdán 16:30 órai kezdettel tartják Hódmezővásárhelyen, a Tornyai János Múzeumban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését