Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2022. Június 30. 15:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Varga Mihály: Magyarország első helyen végzett a GlobalCapital Bond Awards díján

Varga Mihály: Magyarország első helyen végzett a GlobalCapital Bond Awards díján

Magyarország első helyen végzett a GlobalCapital Bond Awards díján. Egy héten belül ez a második nemzetközi elismerés a sikeres adósságkezelésért - írta a pénzügyminiszter csütörtök reggel a Facebook-oldalán.

Varga Mihály ismertette, a kibocsátók, befektetők, valamint piaci szereplők szavazatai alapján Kelet-Közép-Európa legfigyelemreméltóbb kibocsátójaként díjazták Magyarországot.

A díj odaítélésekor a tavalyi nemzetközi kötvénypiaci teljesítményt értékelték, amelynek során Magyarország eredményesen bocsátott ki alacsony kamatozású és hosszú futamidejű dollár-, euró- és zöldkötvényeket - írta.

"A jelenlegi helyzetben a cél a stabilitás megőrzése, ezért a járvány miatt megemelkedett államadósságot csökkenő pályára állítottuk, a következő években GDP-arányosan 63 százalék közelébe mérsékeljük" - erősítette meg a pénzügyminiszter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást