Hírek
2011. Október 08. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Év végén sem nő a gáz ára
2011. negyedik negyedévében sem emelkednek a földgáz végfogyasztói árai – tájékoztatott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM).
A kormány nem csak a távhő költségeit szabályozza: tervezik, hogy a „tarthatatlanul magas” víz-, szemét- és csatornadíjakat is hatósági árkörbe vonják.
Az energiapolitikáért felelős miniszter negyedévente határozza meg a földgázpiaci egyetemes szolgáltatás árképzését és az egyetemes szolgáltatók részére vételre felajánlott földgáz forrás árát. A rezsiköltségeket szinten tartó minisztériumi rendeleteknek köszönhetően a végfogyasztói árak a fűtési szezon kezdetével sem emelkednek majd - áll a tárca közleményében. Az árak átmeneti befagyasztása a minisztérium szerint jelenleg társadalmi szempontból indokolt - a hatósági felügyeletet pedig egy, szolidaritáson alapuló, a társadalom teherbíró-képességét és a rászorultsági szempontokat is figyelembe vevő új támogatási rendszer követheti.
A rezsielemek háztartási energiaköltségei, így a földgáz és a villamos áram esetében már jelenleg is biztosított a hatósági árszabályozás és ármeghatározás lehetősége. Az elmúlt héten elfogadott távhőtörvény módosítás alapján elfogadott miniszteri díjrendelet szerint a lakossági felhasználónak és a külön kezelt intézménynek nyújtott távhőszolgáltatásban továbbra is a jelenlegi, 2011. március 31-i szinten befagyasztott árakat kell alkalmazni.
Az Országvédelmi akcióterv keretében pedig a kormány kezeli a lakosság által fizetett tarthatatlanul magas víz-, szemét- és csatornadíjakat is azok központi hatósági árkörbe vonásával. A tárca megkezdte az új előírások kidolgozását, a szabályozás 2011. november 30-ig készül el, a hatósági árak ezt követően, várhatóan 2012-ben vezethetőek be - zárul az NFM levele.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
