Hírek
2019. Július 03. 16:01, szerda |
Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG
Újdonság a Transilvania EuroCity vonatokon

– Első osztályú kedvezményes jegy vehető igénybe –
A MÁV-START július elejétől a Bécs–Budapest–Kolozsvár viszonylatú Transilvania EuroCity vonatra az eddig csak másodosztályra értékesített, kedvező árú SparDay jegyeket első osztályra is elérhetővé teszi. A jegyek a menetdíjat és a helybiztosítást is tartalmazzák, azonban korlátozott számban kaphatók.
A SparDay jegyek Nagyváradra, illetve Kolozsvárra történő utazásoknál vásárolhatók meg a vonat következő magyarországi megállási helyein: Budapest, Hegyeshalom, Mosonmagyaróvár, Győr, Tatabánya, Szolnok és Püspökladány.
Az első osztályú SparDay jegyek ára Budapestről, Szolnokról és Püspökladányból 29 euró, Hegyeshalomból, Mosonmagyaróvárról, Győrből és Tatabányáról pedig 39 euróért kapható. Az új kedvezményes jegyeknek köszönhetően jelentős árcsökkenés tapasztalható az eddig elérhető legalacsonyabb első osztályú menetdíjhoz képest: például egy Budapest–Kolozsvár oda útra szóló utazás az eddigi 51,70 euró helyett 29 euróért megvalósítható.
A kedvezményes első osztályú jegyek bevezetésével egy időben a Transilvania EuroCityben az osztrák vasút modern megjelenésű, kényelmes és tágas, bőrülésekkel rendelkező, fülkés első osztályú kocsijai közlekednek a teljes Bécs–Kolozsvár útvonalon, ezzel javítva a szolgáltatási színvonalat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 18. 07:48, csütörtök | Bulvár
A Román Labdarúgó Szövetség elmarasztalta a Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt
A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán figyelmeztetésben részesítette az FK Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt