Hírek
2019. Március 26. 09:43, kedd |
Helyi
Forrás: A Csongrád Megyei Kormányhivatal Sajtószolgálata
Újabb számítástechnikai eszközöket ajándékoz a megyei kormányhivatal
Összesen 78 darab, használaton kívüli számítástechnikai eszközt adományoz a Csongrád Megyei Kormányhivatal, különböző közfeladatot ellátó szervezeteknek.
12 számítógépet kap például a hallássérült fiatalokat képző, szegedi Klúg Péter iskola, ahol számítógépszerelő-, karbantartó képzés is folyik. A többi eszköz ünnepélyes átadása is ebben az intézményben történik szerdán: mind a 11 kedvezményezett itt írja alá a használatbavételi szerződést.
A megajándékozott intézmények között van például az Ásotthalmi Klebelsberg Közösségi Ház és Tanyamúzeum, az Odú Központ Pedagógiai Szakszolgálati Intézmény, a Sclerosis Multiplexes Betegek Csongrád Megyei Egyesülete, vagy a szegedi Dr. Waltner Károly Otthon.
Az átadásra dr. Juhász Tünde megyei kormánymegbízott jelenlétében kerül sor Szegeden, a Klúg Péter Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szakiskola és Diákotthon Bécsi krt. 38. szám alatti épületében, március 27-én, 11 órától. Ezt követően az adományozó és a kedvezményezettek közösen megtekintik az intézmény egyik számítástechnikai tantermét, ahová az iskola OKJ-s számítógépszerelő-, karbantartó szakképzésben résztvevő diákjai már be is szerelték a most kapott gépeket. Itt ad tájékoztatást Horváth Norbert, az intézmény igazgatója arról, hogy a hallássérült, valamint a tanulásban akadályozott fiatalok fejlesztésében, képzésében milyen segítséget jelent az informatika.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld
Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai
Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
