Hírek
2016. Február 08. 11:24, hétfő |
Belföld
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt.
Újabb bérajánlatot tett a MÁV-csoport vezetése a szakszervezeteknek
A vállalat a rendelkezésére álló források terhére vállalt kötelezettséget.
A MÁV-csoport vezetése 2,2%-os alapbér-emelést, az alapbér további 0,5%-át (így már összesen 2,5%-át) kitevő önkéntes nyugdíjpénztári tagdíj kiegészítést, továbbá két alkalommal 25-25.000 Ft egyszeri kifizetést ajánlott a nem vezetői munkakörben foglalkoztatottak részére a munkabéke fenntartása érdekében a ma reggelre összehívott szakszervezeti egyeztetésen. A vállalat munkáltatói saját hatáskörben, a rendelkezésre álló források terhére vállaltak kötelezettséget a vasutas munkavállalók jövedelmi helyzetének javítására.

A javaslat szerint a munkáltató a 2,2%-os alapbér-emelést visszamenőlegesen, 2016. január 1-jei hatállyal hajtja végre azon munkavállalók esetében, akiknek az alapbére nem haladja meg a 450.000 Ft-ot. Emellett ezen dolgozóknak két alkalommal - Vasutasnapkor a júniusi, illetve karácsony előtt a novemberi munkabérrel - 25-25.000 Ft egyszeri kifizetést teljesít. Ez MÁV-csoport szinten átlagosan 4,0%-os, a legalacsonyabb alapbérrel rendelkező munkavállalók esetében pedig 5,4%-os alapbérfejlesztésnek felel meg. A vasúttársaság fenntartja továbbá korábbi ajánlatát, amely szerint az alapbér további 0,5%-át (azaz összesen 2,5%-át) kitevő önkéntes nyugdíjpénztári tagdíj kiegészítést biztosít.
A MÁV-csoport vezetői saját hatáskörben, az üzleti tervek átvizsgálását követően felelősen ezt az ajánlatot tudják tenni a munkabéke fenntartása érdekében, anélkül, hogy létszámleépítés elrendelésével további forrást kellene előteremteni. A MÁV-csoport elsődleges célja a munkahelyek megőrzése, a foglalkoztatás biztonságának garantálása. Ennek érdekében döntött úgy egyoldalú munkáltatói kötelezettségvállalás formájában karácsony előtt is, hogy a már folyósított havibéren túlmenően még félhavi alapbért utal át a nem vezetői munkakörben foglalkoztatottak részére.
A munkáltatói oldal az írásbeli javaslat átadásakor azt kérte a kollektív munkaügyi vitát kezdeményező 7 szakszervezet képviselőjétől, hogy az ajánlattal kapcsolatban 2016. február 9-én, kedden reggel 8 óráig írásban tegyenek nyilatkozatot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 13:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: amíg Pócs János a megújult Fidesz arca, addig könnyű dolgunk lesz
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
