Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2018. Október 14. 16:39, vasárnap | Helyi

ÚJ KERÉKPÁRÚT ÉPÜL HÓDMEZŐVÁSÁRHELYEN ÉS FORGALOMCSILLAPÍTOTT ÖVEZET KERÜL KIALAKÍTÁSRA A HŐSÖK TERÉN

ÚJ KERÉKPÁRÚT ÉPÜL HÓDMEZŐVÁSÁRHELYEN ÉS FORGALOMCSILLAPÍTOTT ÖVEZET KERÜL KIALAKÍTÁSRA A HŐSÖK TERÉN

Sajtóközlemény

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata csaknem 876 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert a TOP-6.4.1-15-HM1-2016-00001 azonosítószámú, „Kerékpárút építése Hódmezővásárhely közigazgatási területén a 4414. jelű út mellett a 0+185 – 14+405 km.szelvények között és forgalomcsillapított övezet kialakítása a Hősök terén és környezetében” címet viselő projekt megvalósítására.

A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló fejlesztés során 14,265 km hosszúságú kerékpárút épül Hódmezővásárhelyen, a Síp utcától és a város közigazgatási határa közötti szakaszon. A projekt egy összefüggő fejlesztés egyik eleme, mely során önálló vonalvezetésű, kerékpáros pihenőhelyekkel és biztonságtechnikai megoldásokkal ellátott kerékpárút létesül Hódmezővásárhely és Makó között, Maroslele érintésével.

Emellett a projekt részeként Hódmezővásárhelyen a Hősök tere Városház utca és Dr. Imre József utca közé eső szakaszán kiépítésre kerül egy forgalomcsillapított autóút kerékpársávval és a környező területek rendezésével.

A projekt hozzájárul többek között az élhető városi- és települési környezet kialakulásához; a légszennyezés és a zajterhelés csökkentéséhez; a közlekedési baleseti események számának és súlyosságának csökkentéséhez is.

A kivitelezési munkák tervezett befejezése 2018. október 31.

A fejlesztésről bővebben ahttp://www.hodmezovasarhely.hu/bicikliut oldalon olvashatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.

2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben

A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.