Hírek
2011. Október 22. 14:17, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
További lépésekkel csökkentenék a devizahitelesek számát?
Újabb lépéseket fontolgat a kormány a lakossági devizahitelesek számának csökkentésére – írja az Index.
Úgy tudják, felmerült az is, hogy meghosszabbítják a végtörlesztés határidejét, de nem kizárt az sem, hogy egy állami közvetítőt állítanak fel, hogy az adósok könnyebben forintra válthassák deviza alapú hitelüket.
Az internetes oldalnak a nemzetgazdasági tárca megerősítette, hogy a kormány mindent megtesz a devizahitelesek számának csökkentése érdekében, a további megoldásokról és lehetőségekről pedig a végtörlesztők számának függvényében döntenek.
Figyelik a felmerülő problémákat
A kormány figyeli a végtörlesztéssel összefüggésben felmerülő problémákat, de az Országgyűlés feladata megoldani azokat – jelentette ki a kormányszóvivő. Giró-Szász András ezzel arra reagált, hogy egyes bankok lakossági jelzések szerint 10 százalékot meghaladó éves kamatra adnak forinthitelt a végtörlesztőknek és megpróbálják adminisztrációs eszközökkel is húzni az időt. A kormányszóvivő szerint azonban már elindult egyfajta verseny a bankok között az új ügyfelekért. (pr)
hírTV, MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
