Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2022. Május 09. 16:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tovább csökkent az influenzások száma

Tovább csökkent az influenzások száma

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentése szerint április 25. és május 1. között 5800-an fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel, ami 25 százalékkal kevesebb beteget jelent, mint az azt megelőző héten

- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn.

A 17. heti adatok szerint tizennyolc megyében csökkent, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyében nőtt az orvoshoz fordulók száma.

A betegek 24,3 százaléka gyerek, 37 százaléka 15-34 éves volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 27,7 százaléka, 11 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Közölték azt is, hogy a tavalyi év 40. hete és az idei év 17. hete között eddig 1473 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumában, ezekből 319-nél igazolták az influenza A vírust. 148 megbetegedés hátterében légúti óriássejtes vírus (RSV), 30 esetben adenovírus-, 107 esetben koronavírus-fertőzés állt.

Címkék: beteg, influenza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt

2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés

Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.