Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2020. Március 27. 06:07, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tovább csökkent az influenza-tünetekkel orvoshoz fordulók száma

Tovább csökkent az influenza-tünetekkel orvoshoz fordulók száma

Az új koronavírus-járvánnyal összefüggő, március 16-tól életbe lépett intézkedések hatására az elmúlt időszakban még tovább csökkent az influenzaszerű tünetekkel rendelkező betegek orvoshoz fordulási gyakorisága.

Ezért a héten rögzített adatok vélhetően nem mutatják reálisan az influenza járványügyi helyzetét - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ csütörtökön közzétett jelentésében.

Mint írták, az új koronavírus-járvány miatti ajánlások - így a láz és/vagy légúti tünetek jelentkezése esetén a közvetlen orvoshoz fordulás kerülése, telefonos orvosi konzultáció szorgalmazása - már az előző hetekben is éreztették hatásukat. A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint így az országban március 16-22. között 13 300 ember fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, szemben az előző heti 25 ezerrel.

A 12. héten az ország valamennyi közigazgatási területén tovább csökkent az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. A beküldött minták többségében az influenza A vírusát azonosították.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben