Hírek
2019. Április 17. 14:43, szerda |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Történelemtudásukat mérték össze a diákok az Emlékpontban

Közel százhúsz, hódmezővásárhelyi, székkutasi és mindszenti felső tagozatos diák vett részt a Klauzál Gábor Általános Iskola és az Emlékpont szerdán megrendezett történelemversenyén.
A szervező tanintézet vezetője, Miklós Anikó örömét fejezte ki, hogy néhány év kihagyás után a mindszenti iskolások ismét neveztek az így már regionálisnak tekinthető tudáspróbára.
Balázs József, a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ igazgatója köszönetet mondott a diákokat felkészítő pedagógusoknak és a szaktárgyi verseny szervezésben évek óta partnerként résztvevő Emlékpontnak.
A délelőtt folyamán a diákok a konferenciateremben töltötték ki az évfolyamonként összeállított, a történelmi szaktárgyi tudást mérő tesztlapot, majd Nagy Gyöngyi, az Emlékpont történészének tárlatvezetésével megismerték a közgyűjtemény állandó kiállítását, s közben feleletet adtak a tárlathoz kapcsolódó feladatlap kérdéseire is.
A verseny eredményhirdetésére a tavaszi szünetet követően április 25-én kerül sor, ahol minden évfolyam hat legeredményesebb diákja könyvjutalomban részesül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését