Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2020. Június 16. 07:10, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többnapos lesz idén az augusztus 20-i ünnepség

Többnapos lesz idén az augusztus 20-i ünnepség

A belföldi turizmus élénkítésére a kormány többnapos Szent István-napi ünnepségsorozattal készül - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ hétfőn Karácsony Gergely főpolgármester Facebook-bejegyzésére reagálva.

Azt írták, többi között gasztrofesztivál, szabadtéri koncertek, Szent István-napi felvonulás, vízparti koncertek, családi programok várják majd a Budapestre érkezőket.

"A cél az, hogy megünnepeljük Magyarország születésnapját, miközben az ágazatban dolgozók segítséget is kapnak, hiszen a koronavírus-járvány a turizmusban dolgozókat sújtotta a leginkább" - olvasható a közleményben.

Hangsúlyozták, hogy a Lánchíd felújítására szánt összeg - amelyet a kormány még Tarlós István akkori főpolgármesternek ígért meg - rendelkezésre áll. A közlemény
Karácsony Gergely főpolgármester Facebook-posztjára reagált, amely szerint a főváros ellenzi és meg akarja akadályozni, hogy augusztus 20-án a Lánchídon és környékén tűzijáték legyen.

A főpolgármester azt írta: kiderült, hogy a kormány az augusztus 20-ai látványpolitizálásra többet akar elkölteni, mint amennyit a Lánchíd felújítására szán; "Lánchídra 6 milliárd, parádéra 6,5 milliárd - és ebben a tűzijáték költsége nincs is benne".

A közlemény szerint a Karácsony Gergely vezette Fővárosi Önkormányzat "a mai napig még csak kísérletet sem tett arra" hogy rendelkezésre álló összeget lehívja, sőt a Lánchíd felújítására vonatkozó tendert sem írta még ki.

Veszélyes és drasztikusan drágítja a munkát, hogy a Fővárosi Önkormányzat 8 hónapja halogatja a híd felújítását - tudatta a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson