Hírek
2019. Június 21. 07:14, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI
Többfelé 40 fokos hőség lesz a jövő héten Európában
A jövő héten néhány napon keresztül nagy forróság várható Nyugat- és Közép-Európa egyes országaiban - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön a Facebook-oldalán.
Főként Spanyolországot és Franciaországot, valamint Németországot és Lengyelország egyes részeit érintheti a tikkasztó hőség. Az érintett tájakon többfelé 35 fok fölé vagy akár 40 fok köré is felmelegedhet a levegő napközben. Az előrejelzés szerint a német fővárosban, Berlinben csütörtökön és pénteken van esély 40 fok körüli maximum-hőmérsékletre - írták, megjegyezve: a jelenlegi kilátások szerint ekkor tetőzhet a kánikula.
A jövő héten Magyarországon is erősödik a nappali felmelegedés, de ilyen mértékű hőség azért nem lesz, többnyire 35 fok alatt maradnak a csúcsértékek. Összességében viszont - általában 28-34 fokos maximumokkal - meleg, keddtől egyre inkább száraz időre lehet készülni - közölte a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld
Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme
A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem
2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld
Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata
Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.
