Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2018. Június 18. 12:47, hétfő | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Többen és hosszabb időn át nyaralhatnak idén az Erzsébet-táborokban

Többen és hosszabb időn át nyaralhatnak idén az Erzsébet-táborokban

Tartalmas és olcsó kikapcsolódást kínálnak egész nyáron az Erzsébet-táborok, amelyekben a tavalyihoz képest idén több gyermek és hosszabb ideig nyaralhat

- mondta a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár hétfőn Zánkán. Novák Katalin a nyári Erzsébet-táborok elindulása alkalmából tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy 11 héten át indítanak egyhetes turnusokat a zánkai és a fonyódligeti Erzsébet-táborokban, ezekben mintegy 30 ezer táborozó üdülhet idén nyáron, az ország ötszáz pontján megszervezett napközis táborokban pedig mintegy 60 ezer gyermek táborozhat a lakóhelyéhez közel.

Az államtitkár elmondta azt is, hogy mintegy 3 ezer határon túlról érkezett gyermek nyaralhat a magyarországi Erzsébet-táborokban. Hozzátette, hogy idén megnyílt az erdélyi Ivóban működő tábor is, ahol a nyáron 1500 fiatal töltheti szabadidejét.

Novák Katalin közölte: a zalaszabari Gyógyító Szent Erzsébet-táborban június 16. és szeptember 21. között, a tihanyi gyógyító táborban pedig július 23. és augusztus 5. között mintegy 900 speciális ellátást igénylő gyermek rehabilitációjáról gondoskodnak.



Kiemelte: az Erzsébet-táborokban működő beléptetőrendszer, a kortárs segítők jelenléte, valamint a folyamatos orvosi ügyelet garantálja a táborozók biztonságát.

2018 a családok éve, ennek jegyében az Erzsébet-tábor megnyílt a családok előtt is, így a hétvégeken ingyenesen töltheti itt idejét csaknem ezer család - mondta.

Novák Katalin beszélt arról is, hogy a kormány által nyújtott, 26 milliárd forintos támogatásból 2020-ra felújítják a zánkai és a fonyódligeti tábort, amelyek kapacitása csaknem a kétszeresére nő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját