Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2019. Augusztus 15. 14:14, csütörtök | Belföld

Több mint 280 település csatlakozott az idei Európai mobilitási héthez

Több mint 280 település csatlakozott az idei Európai mobilitási héthez

Minden eddiginél több, összesen 285 magyar település csatlakozott az idei Európai mobilitási héthez, amely szeptember 16-tól 22-ig tart, a rendezvény sorozat az Autómentes nappal zárul majd -

- közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-vel.

Idén is az ITM koordinálja Magyarországon Európa legnagyobb közlekedéssel összefüggő környezetvédelmi kampányát, ezen felül a minisztérium 180 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a településeken szervezett Európai mobilitási hét, illetve Autómentes nap megtartásához kapcsolódó tudás-élmény alapú programok, vetélkedők, versenyek szervezéséhez.
Az egyes programokhoz az önkormányzatok és az önkormányzati tulajdonban álló szervezetek június 12. és június 30. között nyújthatták be egyedi támogatási kérelmeiket. A felhívásra 261 egyedi kérelem érkezett 216 millió forint támogatási igénnyel, a pályázatok feldolgozása még zajlik.
Az egy hetes rendezvénysorozat idei témája a gyaloglás, a mottója pedig az, hogy "Sétálj velünk!".
Az ITM és partnerei a környezettudatos közlekedésre nevelő, szemléletformáló akcióikkal a programsorozat utolsó két napján várják a látogatókat a budapesti Andrássy úton - olvasható a minisztérium közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -