Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2015. Szeptember 21. 14:57, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció

Több mint 13 ezer felnőtt jelentkezett eddig az ingyenes második szakképzésre

Több mint 13 ezer felnőtt jelentkezett eddig az ingyenes második szakképzésre

Eddig 13 500 felnőtt jelentkezett az államilag finanszírozott második szakképesítés megszerzésére; a lehetőség mindenki előtt nyitva áll, kortól függetlenül

- közölte Odrobina László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára a tárca hétfői közleménye szerint.
A helyettes államtitkár a Szekszárdi Szakképzési Centrum és Szekszárd Megyei Jogú Város közötti együttműködési megállapodásról elmondta, hogy Magyarországon első alkalommal kötöttek hasonló szerződést, amelynek segítségével a felek összehangolhatják adottságaikat, erőforrásaikat, lehetőségeiket a munkaerőpiaci igények kielégítése érdekében.

Úgy vélte: az újonnan érkező befektetők, vállalkozások munkaerő-szükségletére tekintettel fontos, hogy a vidéki települések minél jobban összehangolják munkájukat a helyi szakképző intézményekkel - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.