Hírek
2014. December 17. 13:05, szerda |
Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök
TIZENHARMADIK GYŐZELMÉRE HAJT A KOSÁRSULI
Szombaton lesz a Vásárhelyi Kosársuli utolsó bajnoki fellépése 2014-ben.
A szezonban eddig hibátlanul a tabella élén álló kék-sárgák a Konecranes-Salgótarjáni KSE-t fogadják a Hódtói Sportcsarnokban. Vas Péterék az NBI/B keleti csoportjában eddig nyolc győzelmet számlálnak, négy Hepp Kupa győzelmükkel összesen már 12 sikernél tartanak.
A vendégek a tabella hetedik helyén állnak, 4-4-es győzelem-vereség mutatóval, amiből egyértelműen a Vásárhely újabb diadalára lehet számítani. A kép azonban ennél valamelyest árnyaltabb. A salgótarjániak megerősítették keretüket, és úgy hírlik az Egerből frissen igazolt Szabo Peter pályára lép a 9. fordulóban. A játékosra a vásárhelyi közönségnek még igen friss emlékei lehetnek, mivel október közepén még egri színekben 25-öt szórt Nyilaséknak. Mellette Tutust, Madárt, Gorskit és Papot sem szabad leírni, sőt hozzájuk a két vásárhelyi nevelésű spíler Czuprák Ádám és Schéda Martin is csatlakozhat.
A zászló ennek ellenére - főleg hazai pályán, a Kosársulinak áll. Mócsaiék legutóbb éppen a nyugati listavezetőt győzték le a Hódtóiban, ráadásul 15 ponttal. A rangadón Vejinovics, a legjobb formáját mutató Gruda és Vas vitték hátukon a csapatot. Azt már most borítékolhatjuk, hogy izgalmas találkozó elé nézünk, a siker kulcsa pedig a védekezés lehet. Ha a hódmezővásárhelyieknek sikerül átmenteniük vasárnapi szenzációs védőformájukat, és a támadójáték sem akadozik, akkor bezsebelhetik tizenharmadik diadalukat a 2014-15-ös évadban.
A rangadó december 20-án szombaton este 18 órakor kezdődik Hódmezővásárhelyen, a Hódtói Sportcsarnokban. A nézők, az eddigi bajnokikhoz hasonlóan, ezúttal is ingyenesen nézhetik meg a meccset.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 14:00, vasárnap | Sport
Balaton-átúszás - Nagy Nándor és Békési Eszter volt a leggyorsabb
A férfiaknál Nagy Nándor, a nőknél Békési Eszter volt a leggyorsabb a szombati 44. Lidl Balaton-átúszáson.
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
