Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2011. Július 29. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Öt éven belül elérhető lesz az univerzális influenza vakcina

Öt éven belül elérhető lesz az univerzális influenza vakcina

Az amerikai National Institutes of Health vezetője szerint öt éven belül elkészülhet az a vakcina, amely védelmet nyújthat az influenza összes létező törzse ellen.

Dr. Francis Collins, a National Institutes of Health vezetője elmondta: a vakcina hatalmas előrelépést jelentene, hiszen fölöslegessé tenné az influenza vakcinák éves megújítását, ráadásul nem kellene attól rettegni, hogy a szezon közepén egy új törzs a védőoltás ellenére veszélyeztetheti az egészségünket - írja a USA Today.

Néhány évvel ezelőtt egy ilyen univerzális oltóanyag létrehozása még teljesen lehetetlennek tűnt, aminek az oka éppen az volt, hogy a vírus minden évben mutálódik. A tudósok azonban felfedezték, hogy egyes összetevői állandóak, így az új szerrel ezeket akarják majd megcélozni.

Annak ellenére, hogy a legtöbb szakember egyetért abban, hogy a vakcina létrehozható, sokan - köztük a michigani egyetem munkatársa, Arnold Monto is - túl korainak és túl ambíciózusnak tartja az öt éves határidőt

OrientPress Hírügynökség

Címkék: oltás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.