Hírek
2015. Február 13. 11:55, péntek |
Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök
SZOLNOKON A KOSÁRSULI

Szolnokon lép pályára vasárnap a Vásárhelyi Kosársuli felnőtt csapata.
A hazaiak jelenleg a 10. helyen állnak az NBI B csoportos kosárlabda bajnokság keleti konferenciájában. Dr. Elek András tanítványai a másodikak a tabellán, így a papírforma szerint mindenképpen hozniuk kellene a kötelezőt.
A Szolnoki Olaj KK U 23 eddig mindössze háromszor hagyta el győztesen a küzdőteret. Mindössze a Budafok, az Óbudai Kaszások és a Kecskemét ellen tudtak diadalmaskodni. A nemzetközi kupákban eredményesen szereplő felnőtt kirakatgárda mellett pallérozódó együttes legöregebb tagja még a 22. életévét sem töltötte be. A csikócsapat tagjai közül eddig Pavlovic és Stajkovski teljesített a legjobban. Eddigi produkciójuk alapján azonban nem szabad alábecsülni a Jász-Nagykun-Szolnok megyeieket, akik szerdán a listavezető DEAC ellen mindössze 11 ponttal maradtak alul idegenben.
A Kosársuli az elmúlt hetekben újabb győzelmi sorozatot indított el. Vas Péterék sorozatban három könyvelhettek el. Ráadásul jó hír, hogy a kék-sárgákat nem tizedelte meg az influenza. A vásárhelyiek közül az elmúlt hetekben egyenletesen teljesítő Varga Dániel van a legjobb formában(az utóbbi találkozókon többször ért el dupla-duplát), de mellette Czibere, Vejinovics, Vas, Nyilas és Kelemen sem maradt adós a jó teljesítménnyel. Ha vasárnap este újra lesz négy-öt jól teljesítő a kosaras, akkor nem lehet kérdéses a győzelem, amihez sok segítséget nyújthat a rutin és a hosszú kispad is.
A Vásárhelyi Kosársuli szurkolóinak még két hetet kell várniuk az újabb hazai összecsapásra. Február 28-án a Merim Mehmedovics dirigálta TF-Budapest érkezik majd a Hódtói Sportcsarnokba. A Hepp-kupa elődöntőjében már látott ütközetet a közönség ismét ingyenesen tekintheti majd meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Életmód
Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra, sérültek is vannak
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.