Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2019. November 20. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Jogerősen hat év börtönre ítélt a Tatabányai Törvényszék kedden egy általános iskolai hitoktatót, aki két rábízott kiskorút szexuálisan zaklatott és gyermekek pornográf felvételeit tárolta a számítógépén

- tájékoztatta a törvényszék sajtótitkára az MTI-t. Sós Réka közölte: az alsósok hitoktatójaként dolgozó férfi 2018 májusában a rábízott lányok egyikéről félig lehúzta a nadrágját, és később ráfeküdt a tiltakozó sértettre. Egy másik lány fejét pedig ágyéka közelébe húzta.

A hitoktató 2015 novemberétől őrizetbe vételéig több száz, kiskorúakról készült, a nemi vágy felkeltésére szolgáló fotót, illetve videofelvételt tárolt a számítógépén.

A férfit korábban már szemérem elleni erőszak miatt szabadságvesztésre ítélték, amelyből 2015 márciusában szabadult feltételes kedvezménnyel.

A Tatabányai Törvényszék jogerős ítéletében helybenhagyva az első fokú döntést a visszaeső elkövetőt - személyi szabadság megsértése és gyermekpornográfia bűntette miatt - hat év börtönre ítélte, valamint örökre eltiltotta minden olyan foglalkozástól, amelyben 18 évesnél fiatalabbak felügyeletét, gondozását látná el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László

A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.