Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2015. Február 10. 11:59, kedd | Helyi
Forrás: Seres Imre-igazgatóhelyettes

Szép Magyar Beszéd versenyt szervez a Németh László Gimnázium, Általános Iskola

Szép Magyar Beszéd versenyt szervez a Németh László Gimnázium, Általános Iskola

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Kazinczy-díj Alapítvány-Péchy Blanka Emlékére Kuratóriuma a 2014-2015-ös tanévre is meghirdette a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt.

A versenyt az általános iskolák 5-8. évfolyamos, valamint az e korosztálynak megfelelő középiskolai évfolyamok azon tanulói részére hirdették, akik még nem nyerték el a Kazinczy-jelvényt.

A vetélkedő résztvevőinek (a korábbi évekhez hasonlóan) egy - a forduló országos szervezői által - kijelölt kötelező, és egy magukkal hozott szabadon választott 20-25 soros prózai szöveget kell felolvasniuk. A szöveg csak eredeti, magyar - 20-21. századi - közlő prózai stílusban (irodalmi vagy igényes köznyelven) megírt mű lehet, amely nem tartalmaz párbeszédet, sem régies, sem tájnyelvi (nyelvjárási), sem kevéssé ismert idegen szavakat. A 7-8. évfolyamosoknál kívánatos az esszé- vagy tanulmányrészlet.

A verseny szervezését és rendezését e tanévben ismét a Németh László Gimnázium, Általános Iskola vállalta magára.

A versenyzők teljesítményének értékelése a következő szempontok figyelembevételével történik:

  • szövegértés
  • szöveghűség
  • hangvétel
  • hangképzés
  • hangsúlyozás
  • szünettartás
  • természetes beszéd.

A verseny városi fordulója 2015. február 12. napján 14 óra 30 perces kezdettel kerül megrendezésre a Németh László Gimnázium, Általános Iskolában

(6800 Hódmezővásárhely, Ormos Ede utca 18. szám alatti épületében.)

Az iskolák két kategóriában (5-6. évfolyam és 7-8. évfolyam) nevezhetnek 2-2 tanulót.

A regisztrációra 14 órától kerül sor.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.