2013. Szeptember 19. 15:15, csütörtök | Sport
Forrás: InfoVáros | -Hajósi Miklós-

Szántó Nikolett Eger Bajnoka!

Riport Szántó Niki Drift versenyzővel az Eger Drift után.

Kedves Niki!

Tudom sokan feltették neked a kérdést már, de milyen érzés volt Egerben, sok ezer néző szeme láttára megnyerni egy országos versenyt?

- Ez a verseny számomra több szempontból is fontos volt. Családi kötődésem miatt Eger számomra nagyon kedves város. Nagyszüleim révén sok időt töltöttem a városban és környékén. Hild József által tervezett egri bazilika meghatározó része a magyar művészettörténetnek, és restaurátorként csodálattal töltenek el Takács István freskói a bazilika mennyezetén. Fantasztikus élmény volt számomra, hogy ebben a környezetben versenyezhettem!

A drift, és az autósport történetében először rendeztek futamot egy városban.

Különleges érzés volt, hogy ennyire közel lehettünk a nézőkhöz. Az egriek közvetlensége, szurkolása és kedvessége nagyon motiváló volt. Ezúton szeretném megköszönni nekik a támogatást!

Ez a verseny záróakkordja volt a Hell Energy Profi Országos Bajnokságnak.

Nagy volt a tét, mivel az itt szerzett pontok döntötték el a 2013-as év összetett eredményét! A győzelemmel sikerült megszerezni a második helyet a bajnokságban!

Mesélnél a versenyen történtekrőla portálolvasóknak, hogy miként is jutottál el a győzelemig?

- Tetszett a technikás pálya, mivel itt nem az autók erőfölénye, hanem az ügyesség, és a gyors reflexek domináltak.

Két éve Gymkhana szakágban is versenyzek, és az ott szerzett tapasztalataim hasznosnak bizonyultak ezen a pályán!

A második helyen kvalifikáltam. Az első futamom Pelikán Gergővel volt, a Top 8-ba jutásért. Ezt a küzdelmet követte a Schmidéliusz Bálint elleni csata, ami egyben revans is volt a hegyi versenyután. A top 4-ben Nagy Gergely Indiánnal kerültem össze aki Grózinger Zsoltot legyőzve jutott tovább. Izgalmas csata volt, visszahívással.

Mindkét futam szoros volt, de precíz autózással sikerült továbbjutni.

A döntőben Varga Tamás Pucival kerültünk össze. Pályafutásunk során először vívtunk csatát egymás ellen. A futam előtt beszélgettünk is arról a parc fermében, hogy milyen érdekes, hogy eddig még nem csatáztunk és most pont a döntőben találkozunk.

Minden futam nagy élmény volt, gratulálok mindenkinek, és köszönöm a jó csatákat!

A csibesárga BMW-ről egy pár gondolatot megosztanál velünk. Milyen erők is repítettek a győzelem felé?

- Az autó egy E30-as BMW, E46 M3 motorral szerelve, amely 3200 cm3és 343 LE. Az építés során nem eszközöltünk nagy átalakításokat, amennyire lehet, gyári az autó. A versenyekre a Járművész csapata készíti fel.

Az idén hol láthatunk még és milyen autóval versenyezni?

A szeptember 21-22.-én megrendezésre kerülő Végső összecsapáson, Tökölön fogunk indulni.

Itt két sorozat, a Drifted. hu és a Gymkhana Bajnokság zárófutamán veszünk részt.

A Gymkhana futamon a jól bevált kis sárgával indulok.

A drift futamon viszont az új autóval, ami egy BMW E46 M3, LS7 motorral és kompresszorral.

Ez a verseny lesz az első ezzel a kocsival, így nagy reményekkel vágunk neki, és természetesen a győzelem a cél, hogy mint Egerben, itt is átírjuk a tabellát!

Szeretném megköszönni Eger városának és a szervezőknek a lehetőséget a versenyzésre, a pályán dolgozó rendezőknek, pályabíróknak, és a segítséget partnereinknek!

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport