Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2015. November 06. 07:40, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Szálló por - vasárnaptól mindenhol javulhat a levegő minősége

Szálló por - vasárnaptól mindenhol javulhat a levegő minősége

Vasárnaptól várható érdemi javulás a levegő minőségében - közölte csütörtök este Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Mint felidézték: a napokban gyenge volt légmozgás, hidegek, fagyosak voltak. Emellett - főként a fűtésnek köszönhetően - több helyen megemelkedett a szálló por (PM10) koncentrációja, helyenként - mint írták - a riasztási küszöböt is elérik az értékek.

Szerdán Tarlós István főpolgármester elrendelte a fővárosban a szmogriadó tájékoztatási fokozatát a levegő magas szállópor-tartalma miatt.

Csütörtökön az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a Facebook-oldalán azt írta: Pécsen veszélyes, további kilenc városban, köztük Budapesten egészségtelen a levegő minősége a magas szállópor-koncentráció miatt.

Az ÁNTSZ továbbra is felhívta a figyelmet arra, hogy az időjárási viszonyok jelentős változása nem várható, ezért a felsorolt településeken élőknek azt ajánlják, lehetőleg ne tartózkodjanak hosszú ideig a szabadban, a kültéri, aktív fizikai munkát és sportolást most kerüljék.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a következő napokban is legfeljebb mérséklet légmozgásra lehet számítani. Vasárnap viszont időnként már megélénkülhet a szél. Így akkortól várható javulás a levegő minőségében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.