Városlista
2026. február 18, szerda - Bernadett

Hírek

2016. Január 20. 07:51, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Sokan választhatják majd a bevallási nyilatkozatot

Sokan választhatják majd a bevallási nyilatkozatot

A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) abban bíznak, hogy nagyon sokan választják majd a bevallási nyilatkozatot - mondta Kis Péter András, a NAV adószakmai szóvivője az M1 aktuális csatornán kedden.

A szóvivő ismertette: az egyéni adózók az idei évtől kérhetik, hogy helyettük a NAV készítse el az szja- bevallást. Ezt a bevallási nyilatkozattal lehet kezdeményezni február 1-jéig.

Akinek munkáltatója van, a munkáltatótól a tavalyi összesített keresetéről kapott igazolás (15M30) utolsó oldalán jelezheti egy x-szel és aláírásával, hogy megbízza a NAV-ot a bevallás elkészítésével.

Akiknek nincs munkáltatójuk, az adóhatóság honlapjáról letölthető 15NY31 jelű nyomtatványon tehetik meg ezt, a nyomtatványt a NAV ügyfélszolgálatán is be lehet szerezni.

Például egy diák, aki tavaly nyáron három hónapot dolgozott és nincs munkáltatója, de bevallást kell benyújtania tavalyi keresményéről, ha ezt a nyomtatványt eljuttaja a NAV-hoz, ezzel le is tudta a bevallását - mondta a szóvivő.

Az adózó csak akkor kap értesítést az adóhatóságtól, ha valamit elszámoltak, befizetendő vagy visszaigényelhető adó van. A bevallást május 20. után meg lehet nézni elektronikusan az ügyfélkapun keresztül vagy az adóhatóság ügyfélszolgálatainál.

A bevallási nyilatkozatot azok választhatják, akik 2015-ben kizárólag munkáltatótól szereztek jövedelmet, nem érvényesítettek kedvezményt és az szja 1+1 százalék kivételével nem rendelkeznek adójukról.

Címkék: adó, adóbevallás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.