Hírek
2021. Május 15. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokakat megbüntettek a baleset-megelőzési ellenőrzés során
Járművezetőket és gyalogosokat is megbüntettek a rendőrök a héten tartott többnapos, gyalogosokra fókuszáló baleset-megelőzési ellenőrzés során - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint a "Zebra terv" elnevezésű, keddtől csütörtökig tartó akció során a rendőrök testkamerát és civil járműveket is "bevetve" ellenőrizték a gyalogosok és a járművezetők szabálykövető magatartását. A több mint ezer helyszínen tartott ellenőrzésben mintegy 1200 rendőr vett részt 136 testkamerával és 562 járművel.
A járművezetők esetében 564 emberrel szemben közigazgatási bírságot, 1099 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki a járőrök, 412 esetben figyelmeztetésben részesítették a sofőröket, 130 alkalommal feljelentést tettek.
Emellett a rendőrök 244 gyalogost helyszíni bírsággal sújtottak, 907 embert figyelmeztetésben részesítettek, 25 embert feljelentettek - írta az ORFK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
