Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2017. Október 06. 16:57, péntek | Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG

Sikeresen szerepelt a MÁV-csoport a HVG Állásbörzén

Sikeresen szerepelt a MÁV-csoport a HVG Állásbörzén

Több mint kétszázan jelentkeztek a MÁV-csoport állásajánlataira a HVG Állásbörzén.

A vasúttársaság új standját és az ott zajló programokat a szervezők a „Legötletesebb aktivitás” díjjal jutalmazták.

A MÁV-csoport is részt vett október 4-én és 5-én a HVG Állásbörzén, amelyet 21. alkalommal rendeztek meg idén. Hazánk egyik legjelentősebb karrierrendezvényén az elmúlt két napban főként informatikai, gazdasági, műszaki állásajánlatok közül válogathattak a MÁV-csoport új standján az érdeklődők. A felkínált állások közül a legkeresettebbnek az anyagbeszerzési koordinátor, illetve a beszerzési munkatárs pozíciók bizonyultak, de sokan adták le jelentkezésüket a meghirdetett villamosmérnöki, alkalmazásfejlesztői, valamint az IT-technikusi, -szakértői munkakörökre is. Kétszáznál is több fiatal gondolta úgy, hogy jövőbeli lehetséges munkahelye a vasúttársaság lehet.

A MÁV-csoport humánerőforrással foglalkozó szakembereinek tapasztalatai szerint az érdeklődők megfelelő végzettséggel és felkészültséggel, valamint profilba vágó szakmai tudással érkeztek a vasúttársaság standjához, ahol örömmel vettek részt az interaktív programokban (kérdőívek kitöltésében, feladványok megoldásában, különféle vasútszakmákhoz köthető játékokban).

A rendezvény szervezői minden alkalommal hirdetnek standversenyt a kiállítók között. A mostani megmérettetés során a munkaadói arculatépítés és a látogatók bevonása került a középpontba, így a zsűri azokat a kiállítókat díjazta, akik a legkreatívabban, egyedi módon jelentek meg a rendezvényen, s ezáltal kitűntek a többiek közül. A Kreatívan kis standon, a Leglátványosabb arculati megjelenés és a Legötletesebb aktivitás elnevezésű kategóriákban hirdetett nyerteseket a zsűri.

Az állásbörzén részt vevő 222 kiállító és partner közül a MÁV-csoport a Legötletesebb aktivitás díját nyerte el (holtversenyben a Givaudan Business Solutions Kft.-vel). A díj elnyerése kiemelt jelentőséggel bír a vasúttársaság számára a munkáltatói márkaépítés szempontjából, mivel a kiélezett munkaerőpiaci helyzetben fontos, hogy a MÁV-csoport minél szélesebb körben legyen potenciális cél az álláskeresők számára. A vasúttársaság megjelenését nem először ismerik el a kiállításon: a 2015. februári HVG állásbörzén „a legegységesebb stand” címet ítélték oda a szervezők MÁV-csoportnak; akkor 142 kiállító közül választották a legjobbnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.