Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2015. Május 19. 16:03, kedd | Helyi
Forrás: Török Anita-sajtóreferens

Sajtóközlemény

Sajtóközlemény

Egyhangú döntéssel csatlakozott a Megyei Jogú Városok Szövetsége 2015. május 14-ei hódmezővásárhelyi közgyűlésén, Áder János köztársasági elnök klímavédelmi kezdeményezéséhez.

Az államfő május 5-én jelentette be: Al Gore volt amerikai alelnök kezdeményezéséhez kapcsolódva kampány indul annak érdekében, hogy a párizsi klímacsúcs résztvevőit az éghajlatváltozást okozó környezetszennyezés elleni ambiciózusabb, elkötelezettebb, nagyobb felelősségről tanúskodó megállapodás megkötésére ösztönözzék.

A megyei jogú városok önkormányzatai vállalták: saját információs rendszerükön keresztül minél több állampolgárhoz eljuttatják a kezdeményezés hírét. A cél elérésének érdekében a www.elobolygonk.hu címen új honlapot hoztak létre.

Arra kérjük a hódmezővásárhelyieket, hogy a siker érdekében, minél többen csatlakozzanak a www.elobolygonk.hu címen a kezdeményezéshez. A cél ugyanis az, hogy, az év végén rendezendő párizsi klímakonferenciára hazánk 2 millió aláírást regisztrálhasson.

Almási István

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város polgármestere

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 10:06, hétfő | Helyi

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 05. 07:44, kedd | Életmód

NKFH: csemege és paprikás szeletelt szalámit hívott vissza az Auchan

Az Auchan Magyarország Kft. visszahívta és a forgalomból is kivonta a 75 grammos kiszerelésű Auchan Kedvenc csemege és paprikás szeletelt szalámit nem jelölt allergén (szója) tartalmuk miatt