Városlista
2026. január 21, szerda - Ágnes

Hírek

2016. Június 30. 15:39, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Rövid időre visszatér a hőség az első júliusi hétvégén

Rövid időre visszatér a hőség az első júliusi hétvégén

Az első júliusi hétvégén rövid időre visszatér a hőség, akár 35 Celsius-fok is lehet. Ezzel együtt viszont egyre többfelé lehetnek záporok, zivatarok és vasárnapra némileg mérséklődik a meleg is

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Július elsején, pénteken a napos idő mellett a Dunántúlon és az északi megyékben alakulhatnak ki záporok, helyenként zivatarok. A légmozgás többnyire mérsékelt marad, de a zivatarokat erős vagy viharos széllökések kísérhetik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14-19, a legmagasabb hőmérséklet 28-34 fok között várható, az Alföldön lesz a legmelegebb.

A hőség veszélye miatt péntekre a fővárosra és tizenegy megyére - Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna - adott ki elsőfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.

Szombaton is sok napsütésre lehet számítani. Főleg délutántól és elsősorban az Észak-Dunántúlon, valamint az Északi-középhegység térségében alakulhat ki zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 16-22 fok lehet. Napközben 30-35 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap az Észak-Dunántúlon legfeljebb rövid időre süt ki a nap, másutt több napsütés is lehet. Ezzel együtt sokfelé megerősödik, a Dunántúlon és északkeleten viharossá fokozódik a szél. Továbbá több helyen - délelőtt inkább a Dunántúlon, délután a Dunától keletre - várható zápor, zivatar. Helyenként heves zivatar is lehet. A minimumhőmérséklet 17-22 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 22-27 fok között alakulnak, de az Alpokalján hűvösebb, a Tiszántúlon melegebb is lehet - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.

2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen

Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén