Hírek
2018. Február 17. 17:05, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Robbanás történt egy franciaországi étolajüzemben
Robbanás történt egy étolajüzemben a nyugat-franciaországi Dieppe városában, egy technikus meghalt, egy másik pedig eltűnt - közölték helyi források.
Az Avril cégcsoporthoz tartozó Saipol üzem szóvivője szerint a robbanást tűz kísérte, a helyszínen jelenleg is nagy erőkkel dolgoznak a tűzoltók.
A tűzoltók tájékoztatták az illetékeseket arról, hogy az üzemben tartózkodó két ember közül az egyik meghalt, a másik eltűnt.
Jehan-Eric Vinclair, Dieppe alprefektusa szerint két másik embert sokkos állapotban vittek kórházba. Az egyikük könnyebb sérüléseket szenvedett.
"Az emberek az egyik karbantartó cég, a SNAD alkalmazottai voltak" - mondta az alprefektus.
"Még nem tudjuk mi okozta a balesetet" - hangsúlyozta a szóvivő.
A robbanás a sajtolóműhelyben történt, ahol a karbantartók egy pénteken történt műszaki hiba helyreállításán dolgoztak.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
