Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2016. Október 21. 13:10, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Rendőrkocsikat tört-zúzott egy őrjöngő német férfi Salgótarjánban

Rendőrkocsikat tört-zúzott egy őrjöngő német férfi Salgótarjánban

Megrongálta a rendőrség épületét és autóit Salgótarjánban egy német férfi, aki azon dühödött fel, hogy nem tudott bejutni a hatósághoz. A férfit gyorsított eljárásban 28 nap elzárásra ítélték

- közölte az MTI-vel a Nógrád Megyei Főügyészség vezetője pénteken.Bóna Gyula elmondta: a 46 éves német állampolgár ittas állapotban jelent meg a salgótarjáni rendőrkapitányság már bezárt épülete előtt, majd azon feldühödve, hogy nem tud bejutni, felmászott a rendőrségi parkolóban álló egyik autó tetejére és azon ugrált, majd a nála lévő kameraállvánnyal verni kezdett egy másik autót.

Ezután ráállt a bejárat melletti, műkőből készült díszgömbre, és próbált felkapaszkodni a ráccsal védett ablakhoz, de miután ez nem sikerült neki, a kőgömböt a talapzatáról a szolgálati autók felé rúgta.

Az időközben az épületből kijövő rendőrök őrizetbe vették a dühöngő férfit, aki így végül bejutott az épületbe.

A főügyész közölte: a férfit harminc napra előzetes letartóztatásba helyezték, ez idő alatt lefolytatták a nyomozást, majd a bíróság gyorsított eljárásban ítélte őt 28 nap elzárásra és 157 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.