Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2011. Október 11. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Rendelettervezet a fagykárt szenvedett gazdálkodók megsegítéséért

Rendelettervezet a fagykárt szenvedett gazdálkodók megsegítéséért

A Vidékfejlesztési Minisztérium közigazgatási egyeztetésre bocsájtotta 'A vidékfejlesztési miniszter VM rendelete a 2011 májusában fagykárt szenvedett mezőgazdasági termelők hitelhez jutási lehetőségéről' című anyagát.

A Vidékfejlesztési Minisztérium kezdeményezésére a kormány határozatot hozott a 2011 májusában fagykárt szenvedett mezőgazdasági termelők megsegítéséről, melynek alapján a szaktárca rendelettervezetet készített a kedvezményes, hosszú lejáratú Fagykár Forgóeszköz Hitelprogramról. A jelenlegi uniós jogszabályok alapján a tervezetet be kell mutatni az Európai Bizottságnak, a program a brüsszeli hozzájárulás után indulhat el.

A rendelet tervezete elérhető a www.kormany.hu weblapon keresztül.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére