Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2012. Április 06. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Érdemes ultrahangra is menni

Érdemes ultrahangra is menni

Az ultrahanggal kiegészített mammográfia segíti az emlődaganat pontos diagnózisát a nagyobb rákkockázattal élő nőknél – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

Három éven át tartó követéses felmérésükbe 2700 nőt vontak be, több mint felük előtörténetében szerepelt már mellrák. A tanulmány ideje alatt 111 új emlőtumoros esetet diagnosztizáltak, ezek közül 59-et az éves mammográfia segítségével. További 32, a mammográfia által le nem leplezett daganat derült ki ultrahangos vizsgálattal, közülük 30 invazív rák volt.

Annál a 612 nőnél, akiket vizsgálati bizonytalanság miatt MRI-re is beutaltak, kilenc további daganatos esetet találtak. Tizenegy rákos esetet a tanulmány folyamán elvégzett, más vizsgálat során azonosítottak.

A Journal of the American Medical Association (JAMA) című orvosi folyóiratban közzétett tanulmány pittsburghi szerzői úgy vélik, hogy a nagy rákkockázattal élő nőknél érdemes kiegészíteni ultrahanggal az éves mammográfiát, még a tévesen pozitív eredmények viszonylag nagy aránya ellenére is.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.