Városlista
2025. március 20, csütörtök - Klaudia, Alexandra

Hírek

2018. Május 28. 15:05, hétfő | Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont

Pörgő szoknyák Orosházán

Pörgő szoknyák Orosházán

Orosházán vendégszerepeltek a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ néptánccsoportjai a szomszéd város pünkösdölő találkozóján.

A szombat délelőtt megrendezett táncmulatságon közel tíz óvodás és kisiskolás csapat mutatott be szórakoztató és színvonalas produkciókat az Eötvös térre kilátogatók legnagyobb örömére.

Az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda szervezésében zajló Tavaszköszöntő Pünkösdölő Gyermek Néptánc Fesztiválon évek óta rendszeresen fellépnek hódmezővásárhelyi gyerekek is. Az idén a BFMK Ficánka, Csicsergő és Bóbita csoportjai mellett a Kankalin Néptáncegyüttes ifjai is szerepeltek. A művelődési központ ifjabb korosztályai gyermekjátékokat, a kankalinosok egy múlt századi vidám iskolai jelenetet mutattak be. A szombati programot mintegy „megkoronázva” az elmúlt két minősítő versenyen arany díjjal elismert bóbiták somogyi táncokkal örvendeztették meg a nézőket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Január 07. 08:10, kedd | Helyi

131 autóbuszt vásárol a MÁV

Dízelüzemű és hidrogénmeghajtású buszok beszerzésével folytatja idén a járműfiatalítási programját a MÁV-csoport - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

2025. Március 19. 13:11, szerda | PR

A fiatalok jelentősen csökkenthetik digitális rezsijüket, ha tudatosak

nagyon sok tétel merülhet fel

2025. Március 19. 07:57, szerda | Belföld

A kormány szerint a kereskedők elkezdték csökkenti az árakat

A kormány mindent megtesz a családok, idősek anyagi biztonságáért, védelméért, nem engedi meg, hogy a kereskedelmi láncok elvegyék az emberek pénzét, mert extraprofitot szeretnének maguknak