Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2012. Április 12. 14:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Pénzhez jutottak a nyugat-dunántúli kórházak

Pénzhez jutottak a nyugat-dunántúli kórházak

Csaknem kétmilliárd forintot nyert rehabilitációs ellátásának fejlesztésére tizenkét, konzorciumban pályázó nyugat-dunántúli kórház – erősítette meg az MTI értesülését a Petz Aladár kórház főigazgató–főorvosa.

Tamás László János elmondta: eredetileg kilencvenszázalékos támogatást kapott a projekt, ezt egészítette ki az állam. A megyei kórházak közül a szombathelyi az összeg tizenöt, a zalaegerszegi kilenc, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház pedig tizenegy százalékát kapja.

Hozzátette, a mintegy kétszázmilliós forrásból felújítják pszichiátriai és addiktológiai betegekkel foglalkozó téti rehabilitációs intézményüket, valamint Győrben külön gyermekpszichiátriai részleget alakítanak ki. Mint mondta, eddig ez a részleg hol a kórház gyermek-, hol a pszichiátriai osztályán kapott helyet. Mindkét helyen kakukktojás volt, hiszen előbbin a kamaszkori problémák vagy szenvedélybetegségek kezelése, utóbbin a beilleszkedési zavaros, egészen fiatal páciensek ellátása nem vágott teljesen a profilba.

A főigazgató közlése szerint emellett mozgásszervi rehabilitációs részlegük eszközparkját újítják fel a pénzből; erre a célra körülbelül 40 millió forintot fordítanak.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.