Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2012. Április 30. 07:07, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Paks: lerakták a hulladékkezelő központ alapkövét

Paks: lerakták a hulladékkezelő központ alapkövét

Hét település hulladékgazdálkodási, szemételhelyezési feladatainak ellátását szolgálja a Paks és térsége hulladékgazdálkodási rendszer.

Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projekt mérföldkőhöz érkezett: a minap lerakták az alapkövet - számolt be róla a Tolnai Népújság.

Hosszú évek előkészítő munkája után elkezdődött a Paks térségi hulladékgazdálkodási rendszer hulladékkezelő központjának építési, kivitelezési szakasza. A beruházás megvalósításával Paks mellett hat környékbeli település, Bölcske, Madocsa, Gerjen, Nagydorog, Pusztahencse, Györköny hulladékelhelyezése válik hosszú távon megoldhatóvá.

A beruházás keretében korszerű hulladékudvar, komposztáló telep, új lerakó, valamint a kommunális és szelektív hulladék feldolgozására szolgáló csarnok épül. A beruházás az Európai Unió támogatásával, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával valósul meg.

A projekt keretében nem csupán új hulladékgazdálkodási rendszer létrehozására, hanem korszerű szemlélet kialakítására is vállalkozott a hét település alkotta társulás, megfelelve az Európai Unió szigorú környezetvédelmi szabályozásának.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.