Hírek
2015. December 23. 20:44, szerda |
Belföld
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt.
Ötvenszázalékos vasúti kedvezmény a Csontváry-kiállításra

A MÁV-START és a GYSEV a december 31-éig tartó „Csontváry Géniusza – A magányos cédrus” kiállításra utazóknak 50%-os alkalmi menettérti kedvezményt biztosít.
A kedvezmény bármely belföldi vasútállomásról a Déli, Nyugati, Keleti és Kelenföld pályaudvarra biztosítja.
A kedvezményes árú menetjeggyel az odautazást legkorábban november 10-én nulla órától lehet megkezdeni, a visszautazást pedig legkésőbb a rendezvényt követő napon, 2016. január 1-jén éjfélig kell befejezni. Az alkalmi menettérti jegy érvénytartama megegyezik az azonos távolságra szóló teljes árú menettérti jegy érvénytartamával. A kedvezményes retúrjegy kizárólag belföldi utazásra és csak másodosztályon vehető igénybe, első osztályon történő utazás esetén a teljes árú kocsiosztály-különbözeti díjat meg kell fizetni.
Az alkalmi menettérti jegy visszautazásra csak akkor érvényes, ha a vasúti jegy mellett a megvásárolt belépőjegyet is felmutatja az utas, vagy a vonatjegyét lebélyegezteti a kiállítás helyszínén (Budapest, Dísz tér 17.).
Csontváry Kosztka Tivadar (1853–1919) a modern magyar képzőművészet egyik legnagyobb hatású alakja. Több évnyi előkészítést követően nyílt meg a festőművész átfogó életmű-kiállítása a Budai Várban, a Honvéd Főparancsnokság épületében. A tárlat 2015. december 31-ig hétfőtől vasárnapig, 10 órától 18 óráig látogatható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.