Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2021. Augusztus 30. 19:41, hétfő | Helyi
Forrás: Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatósága

Ötmilliót érő hamis cipő, túlsúllyal

Ötmilliót érő hamis cipő, túlsúllyal

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai csaknem ötmillió forintot érő hamis cipőket találtak egy kisteherautóban.

A pénzügyőrök egy járművet ellenőriztek az M1-es autópálya komáromi szakaszán. Az autó mérlegelésekor kiderült, hogy a jármű súlya a megengedett 3,5 tonna helyett több mint négy tonna.

A csomag- és utastér átvizsgálásakor Nike márkajelzésű cipőket találtak a NAV munkatársai.

A sofőr elmondása szerint nem tudta, hogy mit szállít. Az előzetes szakértői vélemény szerint az áru hamisítvány, amiket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hoztak forgalomba.

A pénzügyőrök a mintegy ötmillió forint értékű lábbelit lefoglalták. Az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértésének bűntette miatt feljelentést tettek, a túlsúly miatt pedig közigazgatási eljárást indítottak.

A filmek, fotók a NAV Facebook oldalán megtalálhatók: https://www.facebook.com/NAVprofil/

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. November 12. 07:26, szerda | Bulvár

Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre

Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap is fellép a jövő évi, immár 14. alkalommal megszervezett Paloznaki Jazzpikniken, amelyet 2026. augusztus 6-tól 8-ig rendeznek a Balaton-felvidéki településen.

2025. November 12. 07:25, szerda | Külföld

Budapesti békecsúcs - Szergej Lavrov: Moszkva kész megvitatni Washingtonnal a találkozó előkészítésének folytatását

Oroszország továbbra is kész megvitatni az Egyesült Államokkal a budapesti csúcstalálkozó előkészítésének folytatását -