Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2020. Április 07. 12:00, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay

Országos tiszti főorvos: Egyre nagyobb az esély a koronavírus-megfertőződésre

Országos tiszti főorvos: Egyre nagyobb az esély a koronavírus-megfertőződésre

Budapest góccá válhat, ha nem tartják be a korlátozásokat - írja a hirado.hu az operatív törzs keddi sajtótájékoztatója után.

Egyre nagyobb az esély a megfertőződésre

„Gyászos nap után vagyunk, kilencen haltak meg az elmúlt 24 órában. Így már 47-en hunytak el a koronavírus szövődményeinek következtében” – kezdte Müller Cecília országos tiszti főorvos az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóját.

Kitért rá, hogy emelkedett a fertőzöttek száma, de egyúttal több gyógyult hagyhatta el a kórházakat. A mintavételek és laboratóriumi vizsgálatok száma is emelkedik.

„A fertőződés terjedése miatt egyre nagyobb veszélyben van mindenki, egyre nagyobb az esély arra, hogy megbetegedjen, illetve tovább adja a betegséget. Ezért fokozottan tartsuk be a korábban életbe lépett rendszabályokat, korlátozó intézkedéseket. A fertőződés útjának elvágása a cél” – hangsúlyozta.

Budapest helyzetére külön is felhívta a figyelmet az országos tiszti főorvos, mert mint mondta, egyértelműen a fővárosra koncentrálódik a fertőzöttek tömege. Ha Pest megyét is belevesszük az összes beteg több mint 60 százaléka itt található.
A vírus azonban az egész országban jelen van, mindenhonnan regisztráltak fertőzöttet – emelte ki.

Újabb kórházak kapnak védőeszközöket

Kiss Róbert alezredes a sajtótájékoztatón kitért arra, hogy a kormány jelentős összeget, 663 milliárd forint keretet különített el a járvány elleni védekezésre. Ennek keretében érkeznek védőeszközök Magyarországra.

Az egészségügyi eszközökből pedig a kinevezett kórházparancsnokok készletezései alapján kapnak a kórházak. Kedden újabb kilenc kórházba jutnak el védőeszközöket, köztük sebészeti szájmaszkok, orvosi maszkok, védőruházatok és védőszemüvegek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.