Hírek
2023. Június 06. 10:35, kedd |
Helyi
Forrás: Greendex Szemle
Óriásnapernyő a legelőkön
A Shade Haven mobil napernyő védelmet nyújt az erős napfény, és hőség ellen a szántóföldi állatállomány számára.
A nem mindennapi találmány megalkotásában, nagy valószínűséggel a jelentős klímaváltozás, a növényzet változása, valamint a fás ligetekkel tarkított legelők árnyat adó növényeinek eltűnése is szerepet játszhatott.
Igaz, vannak nagy füves puszták, ahol egyébként soha sem volt magas, árnyat adó növényzet, azonban a jószágok és a pásztorok ehhez alkalmazkodtak az évszázadok során. Azonban az elmúlt nem egészen 20 évben szinte minden évben általánossá, sőt mindennapossá vált az erős UV-B-sugárzás és a perzselő, +36-41°C-os nyarak.

Fotó: manatmachine
A napsütéses időszakokban, erre adhat megoldást a Shade Haven mobil napernyő, amely némi enyhülést nyújt azáltal, hogy nagy árnyékot vet a juhoknak, szarvasmarháknak és más állatoknak, amelyek megpihenhetnek vagy legelhetnek a védelme alatt. A Shade Haven hordozható árnyékolószerkezet, különböző méretekkel akár 1,200 négyzetméter árnyékos területet is létrehozhat, megóvva ezzel a legelő állatokat a forró, nyári napokon.
(Agroinform)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód
Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.
