Hírek
2013. Január 21. 13:03, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Operajegyet kapnak ajándékba a házasulandó párok Pécsen

Ingyen nézhetik meg Gounod Rómeó és Júlia című operáját az idén házasulandók, az ezüst- és aranylakodalmukat ünneplők február 9-én Pécsett a Kodály Központban a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A párok a jegyigényléskor a házassági időpontfoglalási igazolásuk, illetve a házassági anyakönyvi kivonatuk bemutatásával juthatnak a kedvezményhez. A Pannon Filharmonikusok és a Pécsi Nemzeti Színház bérletesei féláron válthatnak jegyet az előadásra - írta a szimfonikus zenekar az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A teátrum és az együttes együttműködésének eredményeként születő szcenírozott, koncertszerű előadás a darab áprilisi, színházi bemutatóját előzi meg. A szervezők szeretnék, ha a Rómeó és Júlia nemcsak a színházban, hanem a kiváló akusztikájú hangversenyteremben is látható, hallható lenne, ahogy decemberben Wagner A walkür című operája is, amely ott nagy sikert aratott.
A Rómeó és Júlia színmű számtalan adaptációja közül ez az opera követi legsimulékonyabban Shakespeare drámáját, s a Faust mellett ez Gounod egyetlen operája, amely töretlenül szerepel a világ színpadainak repertoárjában - közölte a zenekar.
Az előadásban a Pannon Filharmonikusok mellett közreműködnek a Pécsi Nemzeti Színház művészei. Az opera rendezője Nagy Viktor, a karmestere pedig Kovács János.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 28. 09:44, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 39. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak
A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul
2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld
A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon
A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.
2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld
HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen
Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.