Hírek
2012. Július 27. 17:42, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Novemberben érkezik Magyarországra az eddigi legdrágább német mozi

Novemberben mutatják be a magyar mozikban az eddigi legdrágább német filmet, a Cloud Atlas (Felhőatlasz) című alkotást, amelynek az Oscar-díjas Halle Berry és Tom Hanks a főszereplője.
A forgalmazó Budapest Film arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a százmillió eurós (mintegy 30 milliárd forintos) költségvetéssel készült szuperprodukciót november 22-től vetítik Magyarországon. A filmet a megelőző hetekben kezdik játszani az Egyesült Államokban és Oroszországban.
A film irodalmi adaptáció, amely David Mitchell brit író 2004-ben megjelent Cloud Atlas című regénye nyomán készült. A regény története a 19. századi Ausztráliától egészen a jövőbeli, "posztapokaliptikus" Hawaii-ig nyújtózik térben és időben. A hat szálon futó cselekmény jeleneteit Skóciában, Spanyolországban és Németországban vették fel.
A főbb szerepekben Tom Hanksen és Halle Berryn kívül Hugh Grant, Hugo Weaving, Susan Sarandon, Ben Whishaw és Jim Broadbent látható. A filmet Tom Tykwer (Parfüm), valamint Andy és Lana Wachowski (Mátrix-trilógia) rendezte, és a forgatókönyvet is ők jegyzik.
"Sokan megfilmesíthetetlennek tartották a regényt, de Tom Tykwer és a Wachowski-testvérek rájöttek, hogyan lehet elmesélni ezeket a történeteket megragadó, lineáris, filmes nyelven" - idézte a THR.com Grant Hillt, a film egyik producerét.
A Budapest Film tájékoztatása szerint a magyar közönség november elejétől a könyvesboltokban is találkozhat David Mitchell regényével, amely Felhőatlasz címmel jelenik meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása